Servis
15491
page-template-default,page,page-id-15491,bridge-core-1.0.4,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-18.0.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Servis

Telefon

+ 90 212 493 04 27

E-Posta

servis@serranda.com.tr

Kumanda ile Kullanım:

Kumandalı kepenklerde, açılma ve kapanma, kumanda düğmesine bir kez basılarak yapılır. Kepenk açılma ve kapanma noktasına gelince otomatik olarak durmaktadır. Tekrar düğmeye basmaya gerek yoktur. Ani durdurmak gerektiğinde kumanda düğmesine bir kere basarak kepenk durdurulur. Tekrar düğmeye basıldığında kepenk ters yöne hareket eder.
Önemli Not: Ürün, bina ve insan güvenliği için, otomatik kapınızı kumanda ile kullanmadan önce, otomatik kapı hareket alanını kontrol ediniz, engel var ise kaldırınız. Kepenk hareketini tamamlayana kadar kepengi görecek bir konumda bekleyiniz.

Şalter Anahtarı ile Kullanım:

Şalter anahtarla kullanımda anahtar, üzerindeki yönlerden birine çevrilerek kepengin hareketi sağlanır. Kepenk açılma ve kapanma noktasına gelince otomatik olarak durmaktadır. Ani durdurmak istenildiğinde anahtar “0” noktasına getirilir. Kepenk hareketini tamamlayana kadar kepengi görecek bir konumda durunuz.

Butonla Kullanım:

Butonla kullanımda, buton üzerindeki yönlerden birine basılarak kepengin hareketi sağlanır. Kepenk açılma ve kapanma noktasına gelince otomatik olarak durmaktadır. Ani durdurmak istenildiğinde buton bırakılır. Aynı anda iki butona

Santral Motorlarda Fren Boşalma Kutusu ile Kullanım:

Elektrik kesintilerinde veya manüel kullanım istendiğinde, kepengin yanına duvara monte edilen kutu, montaj esnasında verilen anahtanyla açılır. Kutunun içinde bulunan kol 180 derece çevrilerek diğer yöne yatırıldığında (Resim 2) kepenk el ile kaldırılacak hale gelir ve her iki ucundan yukarı doğru EL KUVVETİYLE kaldırılır. Kişinin geçebileceği kadar kaldırıldıktan sonra kutu içerisindeki kol eski konuma getirilir. Elektrik geldiğinde normal kullanıma (kumandalı, butonlu veya şalterli) devam edilir. Manüel kullanımdan sonra mekanizmayı eski haline getirmeyi ( Resim 1) ve kutuyu kilitlemeyi unutmayınız. Kepengi. kapatmak için de aynı işlem gerçekleştirilir.

ÖNEMLİ NOT: Kepenginizi manüel kullanırken aşağı veya yukarı yönde dengeli olarak ilerlemesine dikkat ediniz. El kuvveti ile açarken yukarıya veya yere hızlı çarpmasını engelleyiniz.

Tesisat ve Güvenli Kullanım

  • Kepenginizin elektrik tesisatını uzman ehliyetli bir elektrikçiye yaptırınız.
  • Besleme hattı kesiti ile besleme hattı sigortalarının kepengin motor gücüne uygunluğunu kontrol ediniz. Şebeke voltajının motor voltajına uygunluğunu kontrol ediniz.
  • Kepengin elektrik hattına mutlaka topraklama hattı çektiriniz.
  • Kepenk kişinin geçebileceği kadar kaldırıldıktan sonra plastik kulak kapatılarak eski konuma getirilir . Elektrik geldiğinde normal kullanıma (kumandalı, butonlu veya şalterli) devam edilir.
  • Manüel kullanımdan sonra mekanizmayı eski haline getirmeyi unutmayınız. Kepengi kapatmak için de aynı işlem gerçekleştirilir.
  • ÖNEMLİ NOT: Kepenginizi manuel kullanırken aşağı veya yukarı yönde dengeli olarak ilerlemesine dikkat ediniz. El kuvveti ile açarken yukarıya veya yere hızlı çarpmasını engelleyiniz.